Az Alkotmánybíróság a minap elutasította azt a beadványt, amely szerint a kormány értelmetlenné tette a pedagógusok munkabeszüntetését.
Nemrég „összehajolt” ötven magyar ellenzéki képviselő, mert éppen ennyi kellett ahhoz, hogy az Alkotmánybíróság (AB) köteles legyen az indítványukkal foglalkozni. Beadványuk lényege szerint több okból is alaptörvénybe ütköző a sztrájktörvénynek az a módosítása, amely a pedagógusokra vonatkozik. Ezért e módosítások megsemmisítését kérték az Alkotmánybíróságtól. Legfőbb érvük az volt, hogy az úgynevezett „még elégséges szolgáltatást” e törvényszakaszok úgy határozzák meg, hogy azzal kiüresítik a tanárok sztrájkjogát.
A sztrájktörvény kifogásolt rendelkezéseit nem azért támadták meg, mert létezik, hanem azért, ahogyan létezik.
Kép: 24.hu
Csakhogy az Alaptörvény azt is meghatározza, hogy milyen módon korlátozható egy alapjog. „A feltétlenül szükséges mértékben, az elérni kívánt céllal arányosan, az alapvető jog lényeges tartalmának tiszteletben tartásával.” Vajon ha a pedagógusoknak úgy kell sztrájkolniuk, hogy azt senki észre sem veszi – márpedig a sztrájktörvény kifogásolt rendelkezéseinek ez az eredménye – akkor ez lenne a „feltétlenül szükséges mérték”?
A továbbiakat lásd ITT
azaz: https://24.hu/belfold/2022/12/23/alkotmanybirosag-pedagogusok-sztrajkjog-kulonvelemeny-sandor-zsuzsa-velemeny/?fbclid=IwAR1fVgHFpUtzdkYqAI4WnAFxvY5d3fUhy8uGDW6IE4qPQQc8f604s_SdV6Y