„Ilyenek vagyunk” – nyilatkozta Fodor Gábor egy interjúban. Tényleg ilyenek vagytok, de nem kéne erre büszkének lenni. Nulla tömegbázis, majdnem nulla párttagság, eredmények nélküli követelőzés, teljesítmény nélküli pénz-szerzés, igen, ti ilyenek vagytok.
Kép: HVG
Mert azt ne higgyétek, hogy a liberalizmusra nem lenne igény ebben az országban. Nem állítom, hogy többségben lennének a liberálisan gondolkodók, de azért vannak számosan. Ezerszer többen annál, mint akik elhiszik Fodor Gábornak, hogy ő a liberális eszme hordozója, képviselője, megtestesítője.
Szabó Tímea „politikai élősködőnek” nevezte Fodor Gábort. Korrekt jellemzés. Milyen alapon követelte Fodor, még jóval a választás előtt, hogy egyéni képviselői helyet kapjon az MSZP-től? Mit tett ezért? Mi volt az a nagyszerű teljesítmény, amiért ez járt volna neki? Hacsak az nem, hogy időnként feltűnt egy-egy (bocs, egy) tv-csatornán, hogy elpuffogtassa liberálisnak tűnő frázisait. És vajon milyen érdeke fűződött Molnár Gyula, akkori MSZP elnöknek ahhoz, hogy ezt be is ígérje a semmittevőnek? Egyáltalán, mivel érte el Fodor, hogy végül, ha ő személyesen nem is, de nemlétező pártjának tagja, Bősz Anett előkelő helyet kapjon az MSZP listáján?
Kép: Hír TV
Ti hány liberális párttagot ismertek? Én speciel az összeset, vagyis mind a hármat: Fodort, Bősz Anettet és Sermer Ádámot, a nemlétező párt elnökhelyettesét. Na jó, megengedem, lehet, hogy van még néhány kósza párttagjuk - a Wikipédia szerint 722 volt 2014-ben - de az sem jelent semmit. Olyan, hogy Magyar Liberális Párt, nem létezik a mai politikai palettán. És mint említettem, nem azért, mert ne lennének szavazói egy valódi liberális pártnak. De ahhoz kellene néhány feltétel, elsősorban az, hogy ne egy fodorgábor típusú, Janus-arcú, szerencselovag próbálja képviselni a liberalizmust.
Kép: zeblogsante.com
Fodor már akkor is alkalmatlan volt a feladatára, amikor még tényleg létezett igazi liberális párt. A fiatalok kedvéért: azt a pártot SZDSZ-nek hívták. Ekkor volt másfél évig az oktatási tárca vezetője Fodor Gábor. És ekkor történt, hogy több száz milliós csalást követtek el tárcáján belül. Az elsőfokú ítélet azt is kimondta, hogy „a Művelődési és Közoktatási Minisztérium (MKM) működése az 1995-96-os években nem volt rendezett. Az MKM irattározási rendszere, a külső cégektől átvett anyagok nyilvántartása és tárolása áttekinthetetlen volt. A minisztérium saját belső vizsgálatának megállapítása szerint a vizsgált időszakban mintegy kétszáz irat eltűnt… Ezek a körülmények jelentősen megkönnyítették a visszaéléseket, utólag tisztázhatatlanná, bizonyíthatatlanná tették az egyes események pontos feltárását.” (Tudom, én írtam az ítéletem indokolásában.)
Az meg milyen, hogy Szabó Tímea az Országgyűlés hivatalától tudta meg, hogy Bősz Anett kilépett a frakciójukból? Mert a Liberálisok elfelejtették őt erről értesíteni. Fodorék magasról tettek arra, hogy a frakció tagjai elveszítik bizottsági tagságukat, Tordai Bence pedig jegyzői posztját. Mit érdekelte őket, hogy mekkora összegtől esik el a felbomlasztott frakció, vagy az, hogy nincs lehetőségük napirend előtti felszólalásokra?
Kép: Facebook
Cui prodest? Vagyis kinek az érdeke? Minden bűncselekmény nyomozásánál ez az első kérdés. Ki jár jól azzal, ha megszűnik egy ellenzéki frakció, ha kevesebbszer szólalhatnak fel a „bal bunkók” (Kövér László szíves megjegyzése)? Kinek az érdeke, hogy a parlament régi/új elnöke azt nyilatkozhassa, hogy "az ellenzéki tábor intellektuálisan üres, morálisan értékelhetetlen, szervezetileg pedig egyszerűen nem létezik"? Hát nem az ilyen Fodor féle akciók alkalmasak arra, hogy alapul szolgáljanak az egyébként megengedhetetlen, durva nyilatkozatoknak?
Kép: nepszava.hu
De ne feledkezzünk meg az mszpés jó Molnár Gyuláról sem! Engem nem nagyon izgat, hogy 60 millió forintot ajánlott-e fel Fodor Gáboréknak, vagy csak „százalékokról” volt szó. Szerintem édes mindegy. Cui prodest? Kinek az érdeke volt, hogy az MSZP lepaktáljon a liberálisokkal? Mert hogy az MSZP-é nem, az holtbiztos.
Kép: zarojel.hu
Ugye nem nekem kell levonni a végső következtetést? Ez az egész „paktum”, és annak felbontása csak egyetlen párt érdekét szolgálhatta. És az a párt nem ellenzéki.
Időközben a frakció újraéledt, mert Mellár Tamás tegnap (május 20-án) volt függetlenként belépett a Párbeszéd frakcióba.
És a csattanó maga a pofátlanság csimborasszója, azaz a Liberálisok közleménye: „a Liberális Párt sok sikert kíván Mellár Tamásnak és a Párbeszédnek a folytatáshoz. Meggyőződésünk, hogy a jelenlegi konfliktustól függetlenül lesz még alkalmunk arra, hogy pártjaink számos ügyben együttműködjenek egymással a közös célért; a NER lebontásáért, az Orbán-kormány leváltásáért. Bízunk benne, hogy a baloldali szavazókat sikerrel tudják majd képviselni. A Liberálisok a parlamentben és azon kívül is a szabad, demokratikus és jogállamra épülő Magyarországért fognak küzdeni.”
Ha csak úgy nem. Igazi jellemlovagok.
Kép: users.atw.hu